Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle
  1. Forum ve Sosyal Medya Gruplarımızda (Telegram Discord vb.) Yöneticilik Yapacak Admin ve Moderatörler Aramaktayız. !  İlgilenenlerin : Buradaki forumdan yorum bırakmaları yeterlidir.
  2. KodenTv İlgili Telefon yada Whatsapp Desteği Verilmemektedir. Sadece Telegram yada Forumdaki Konu Üzerinden Destek Alabilirsiniz. Konuya Gitmek İçin Burayı Tıklayın.

LG G3 Ekran Kapanıyor, Yavaşça Kararıyor  

  RSS

Ubden®
(@ubden)
Admin
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 108
20 Nisan 2020 01:37  

Merhaba,

 

LG bu senelerde piyasadan çekilmiş gibi olsada gel gelelim bir zamanlar iyi telefonlar çıkartmış ve piyasada kullanılmaya devam eden bir markadır. Bugün senesinde çok satılan ama eski bir model olan g3 ekran kararma kapanma sorununa değineceğiz sağda solda bir telefon bu sebepten yatıyorsa işinize yarayabilir.

 

Bu sorun sebebi öncelikle işlemci (gpu) ısınması kaynaklıdır , eskisi kadar yalıtım iletimi olmadığı için ortalam 2.senesinde bu sorunu çıkartır.

Peki ne yapmak lazım?

-- Yalıtım takviyesi yapacağız. Bunun için termal ped almalıyız internette kolaylıkla bulabilirsiniz avuç için uzunluğunda plastik bir kalın kağıt gibi birşey aslında size çok küçük birşey lazım 1,5cmx1,5 kadar ama malesef satılmıyor o şekilde (elektronik kart tamircilerinde bulabilirseniz ama tanıdık varsa son kullanıcıya vermiyorlar).

 

Sonrasında iş biraz sökme takmaya kalmış normalde bu modelde sökme işlemi kolay ve öyle çabuk zarar görecek birşey yok, telefonu sökip ilgili yere termal ped uygulaması yapıyoruz ve tekrar topluyoruz.

 

Sonrasında telefonu açıyor ve sorun ortadan kalkmış bulunuyor. Hayırlı olsun !

 

Not: Bu çözüm tüm teknik serviste bu şekilde yapılıyor. Anakart değiştirme diye bir işlem yapılmaz çünkü gerek yok serinin tüm anakartları böyle kronik sorun. Sadece bilmeniz gereken bu işlem 6 ay 1 sene kadar götürüyor ve en fazla 2 kere yapılabiliyor. 

 

Bol şans.!

✅Her türlü destek ve ücretsiz danışmanlık için ;
✅KodenTv yada Bize Ait olmayan başka uygulamayla ilgili telefon yada mail desteği veremiyoruz.
✅7/24 WhatsApp Destek Hattımız : 0850 305 0 919
✅7/24 Destek Merkezi : https://panel.ubden.com/submitticket.php
✅09:00-17:00 Canlı Destek : http://panel.ubden.com
✅09:00-17:00 Çağrı Merkezimiz : 0850 305 0 919
✅Mail Adresimiz : info@ubden.com
✅Internet Sitemiz : www.ubden.com


Alıntı
Konu Etiketleri
Paylaş:
Destek
Şimdi Arayın